Levissi Travel
BİZE ULAŞIN +90 530 242 77 65 info@levissitravel.com

Efes ve Pamukkale Turu

5/5 0 yorum
Slider 1 Tur Bölgesi Efes ve Pamukkale
Slider 1 Süre 2 gün
Slider 1 Rehber Dili Türkçe, İngilizce
Slider 1 Fiyat 2.250 TL / person
Tur Programı

Efes ve Pamukkale turu, Fethiye'den çıkışlı turlar arasında uzun süren, kültürel ve tarihi bir turdur. İki gün boyunca doğal oluşumları, antik kentleri, kültürel ve tarihi zenginlikleri gezip görme şansı bulacaksınız.  Efes’in ve Pamukkale’nin önemli bölümlerini göreceğimiz bu gezide kalıntıların ve doğa harikalarının tarihini de öğrenmekteyiz. 

Birinci gün Efes Antik Kenti

Gezimizin ilk gününde mitolojik olan Antik Kent Efes'i ziyaret etmekteyiz. Profesyonel ve deneyimli rehberimiz eşliğinde tarihi bir yürüyüşe çıkmaktayız. Sütunları, mezarları, hamamları, geçitleri, sokakları ve dini mabetleri tarihe tanıklık etmekteyiz. Efes’te tarihi figürlerin, mitolojinin, gladyatörlerin, aşkların, savaşların ve barışların izlerini görmekteyiz. Sonrasında rotamız Antik Dünyanın 7 Harikası arasında sayılan Artemis Tapınağı'na olmaktadır ve bu devasa, mimari güzelliğin tarihini öğrenmekteyiz.

Sonraki güzergahımız şu sekilde olmaktadır :

  • Celsus Kütüphanesi

  • Liman Caddesi

  • Efes Antik Tiyatrosu (Büyük Tiyatro),

  • Hadrian Tapınağı,

  • İmparator Agustus Tapınağı

Ve bugünün sonunda otelde konaklama yapmaktayız.

İkinci gün Pamukkale

UNESCO'nun miras listesine girmiş Pamukkale turu, doğa, tarih, kültür ve sağlık dolu termal sular ve çamurları kapsamaktadır.

Pamukkale travertenleri, Pamukkale’nin en meşhur, en görkemli parçalarıdır. İçleri masmavi sular ve beyaz çamurlarla kaplı olan bu travertenlerin doğal yollarla nasıl oluştuğunu öğrenip, ayaklarımızın termal sularla buluşmasını hissedeceğiz. Doğal, şifalı, sıcak suları ve özel oluşumu ile UNESCO Dünya Mirası listesine girmiş olan Pamukkale’yi doyasıya gezeceğiz.

Zirvede antik kent olan Hierapolis'i ziyaret edeceğiz. Antik kent içerisinde, Roma ve Bizans döneminden kalma çizgiler, sütunlar, duvarlar, mabetler, kiliseler, mezarlar, odalar ve sunak taşlarını kapsamaktadır. Dünya ve özellikle Hristiyanlık çapındaki önemli kesitleriyle Hierapolis'te tarihi bir yürüyüş yapabilirsiniz. 

Hierapolis'e vardıktan sonra, yüzme aktivitesi için Kleopatra Havuzu’na gitmekteyiz. Şifalandırıcı etkisi olduğuna inanılan sularda yüzebilirsiniz. Yüzmek istemezseniz, havuzdaki antik kalıntıları ve manzarayı da izleyebilirsiniz.

Günümüzü geçirdikten sonra yola çıkmaktayız ve Fethiye'ye dönüş yapmaktayız.

 

 

Dahil Olanlar

- Gidiş dönüş transfer

- Kahvaltı

- Öğle yemeği

- Akşam yemeği

- Giriş ücretleri

- Rehberlik hizmeti

- Sigorta

Hariç Olanlar

- Kişisel harcamalar

Yorumlar
Hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın
YORUM YAZIN
Puan:
  • Alternate Text Oda Sicil No: 9751
  • Alternate Text
  • Tursab